A suttogó kút 4. (befejező) rész - vélemények
NPAndy
Felhasználó
Felhasználó
2026.05.28 19:27
7 vélemény
7 vélemény
Kedves Ida!
Köszönöm szépen az észrevételeidet és bár ez már így maradt, de majd próbálok figyelmet fordítani erre is. Bár úgy gondoltam, hogy így is hosszú, de igazad van pár leírás vizuálisanbá tette volna.
Köszönöm szépen ☺️
Üdv: NPAndy
Köszönöm szépen az észrevételeidet és bár ez már így maradt, de majd próbálok figyelmet fordítani erre is. Bár úgy gondoltam, hogy így is hosszú, de igazad van pár leírás vizuálisanbá tette volna.
Köszönöm szépen ☺️
Üdv: NPAndy
Ida
Admin
Admin
2026.05.24 00:47
1398 vélemény
1398 vélemény
Elolvastam a novelládat, és szerintem érdemes lenne dolgozni még rajta.
Megvannak a szereplők, felépült a cselekmény, a történetnek van eleje, közepe és vége. Eddig jó.
A jelenlegi állapotot egy pár vonallal készített, ceruzás vázlathoz lehetne hasonlítani. Látszik a lényeg, de sokkal többet is ki lehet belőle hozni.
A szereplők külsejére, életkorára vonatkozóan nagyon kevés az utalás. Hogyan képzeljem el a két nénit? Magasak, alacsonyak, kövérek, soványak? Szemüvegesek? Hogy öltöznek? Modern mamik, vagy inkább tradicionális idős hölgyek? Szabadidejükben sütögetnek, vagy utazgatnak? Neteznek, vagy kötögetnek?
Nem kell egész bekezdésnyi leírásokra gondolni. Elég, ha beillesztesz pár jelzőt, egy-egy jellemző gesztust, vagy egyikük megigazítja a rajta lévő, rózsaszín kardigánt...stb.
Ugyanez vonatkozik a helyszínekre is. Pár jelzővel, utalással színesebbé tudnád tenni a képet, és "észrevétlenül" befolyásolni tudnád az olvasó hangulatát. Milyen házba költözik a főszereplő? Régi, de mégis milyen? Jó itt lenni, vagy ez egy nyomasztó hely? Szép kert, ablakon beragyogó napfény, és már jól is érzem magam itt, mint olvasó. Ha viszont be van hajolva a tető, felverte a kertet a gaz, és teszel egy kis penészt a falakra, én is szívesen eltűnnék a környékről.
Amikor először írsz a faluról, érdemes lenne megemlíteni, hogy szebb a környékbeli, átlagos településeknél. Látványosan jobb képet mutat, mint a többi falu. Az olvasó itt még csak sima leíró részként értelmezné, de ez a rész új értelmet nyerne, amikor a néni elmondják az igazságot.
Most hirtelen ezek jutottak eszembe, de szerintem pár apró módosítással sokkal színesebbé és hangulatosabbá lehetne tenni a szöveget.
Megvannak a szereplők, felépült a cselekmény, a történetnek van eleje, közepe és vége. Eddig jó.
A jelenlegi állapotot egy pár vonallal készített, ceruzás vázlathoz lehetne hasonlítani. Látszik a lényeg, de sokkal többet is ki lehet belőle hozni.
A szereplők külsejére, életkorára vonatkozóan nagyon kevés az utalás. Hogyan képzeljem el a két nénit? Magasak, alacsonyak, kövérek, soványak? Szemüvegesek? Hogy öltöznek? Modern mamik, vagy inkább tradicionális idős hölgyek? Szabadidejükben sütögetnek, vagy utazgatnak? Neteznek, vagy kötögetnek?
Nem kell egész bekezdésnyi leírásokra gondolni. Elég, ha beillesztesz pár jelzőt, egy-egy jellemző gesztust, vagy egyikük megigazítja a rajta lévő, rózsaszín kardigánt...stb.
Ugyanez vonatkozik a helyszínekre is. Pár jelzővel, utalással színesebbé tudnád tenni a képet, és "észrevétlenül" befolyásolni tudnád az olvasó hangulatát. Milyen házba költözik a főszereplő? Régi, de mégis milyen? Jó itt lenni, vagy ez egy nyomasztó hely? Szép kert, ablakon beragyogó napfény, és már jól is érzem magam itt, mint olvasó. Ha viszont be van hajolva a tető, felverte a kertet a gaz, és teszel egy kis penészt a falakra, én is szívesen eltűnnék a környékről.
Amikor először írsz a faluról, érdemes lenne megemlíteni, hogy szebb a környékbeli, átlagos településeknél. Látványosan jobb képet mutat, mint a többi falu. Az olvasó itt még csak sima leíró részként értelmezné, de ez a rész új értelmet nyerne, amikor a néni elmondják az igazságot.
Most hirtelen ezek jutottak eszembe, de szerintem pár apró módosítással sokkal színesebbé és hangulatosabbá lehetne tenni a szöveget.












